yandex

Asansör Kuyusu İzolasyonu

Asansör Kuyusu İzolasyonu

Yüksek katlı binaların giderek arttığı ülkemizde asansörler, olmazsa olmaz birimlerinin başında gelmektedir. Asansör, yüksek katlı binaların sık kullanılan ulaşım aracıdır. Asansörlerin kullanımın güvenli olması yalnız mekanik bakımlarının düzenli yapılması kadar binanın temel tabanında bulunan asansör kuyusunun da iyi yalıtılmış olması oldukça önemlidir.

Asansör kuyusu, bina projelerinin en hassas su izolasyon ihtiyacı olan önemli bir bölgesidir. Asansör, bir binanın radye temellerinin de altında kaldığı için yeraltı sularının baskınlarının gerçekleşebileceği anlamına gelir. Bu nedenle bina inşaa edilirken başta temel izolasyonu kadar asansör boşluklarının su izolasyonu uzman tarafından yapılması gerekmektedir.

Proje ve yapım aşamasında binaların asansör çukurlarının iyi izolasyonu sağlanmaması ilerleyen yıllarda ciddi problemler oluşturmaktadır.  Proje aşamasındaki yapılacak asansör kuyusu izolasyonu ekonomiktir. Başında yapılmayan etkin bir su yalıtımı sonradan yapılması zorunlu hale geldiğinde çok daha maliyetli olacaktır. İçerden yapılan bu su izolasyon uygulamasına negatif izolasyon denir.

Negatif izolasyonlarda uygulanan yöntemler;

Kristalize beton katkıları ile yapılmaktadır. Ancak genelde geçici çözüm olmaktadır. Defalarca uygulanması gerekebilir.

Yeni gelişen teknoloji sayesinde uzun ömürlü su izolasyonu çalışan enjeksiyon uygulamaları yapılmaktadır.

Asansör kuyularında kullanılan enjeksiyon uygulamaları ise;

Jel enjeksiyon ile su yalıtımı

Poliüretan enjeksiyon ile su yalıtımı

Asansör Kuyusu İzolasyonu fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU