yandex

Donatılı PVC Membran

Donatılı PVC Membran

Geomembran sentetik örtülerin mekanik dayanımlarını artırmak için içerisinde polyester, camtülü vb hammaddeden mamül olan donatılar kullanılmaktadır. Sentetik örtülerde yüzeysel yapışma özelliği yoktur. Ürün ek yerlerinden kaynaklanarak uygulanır. Kaynaklar ile birlikte ürün yekpare hale getirilir. Ancak bazı çatı uygulamalarında olduğu gibi PVC örtülerin mekanik olarak tespiti yapılmaktadır. Bu tip durumlarda, ürünün tespit noktasının güvenliği, yırtılmaya karşı dayanımı önem kazanmaktadır.

Donatılı PVC geommembranlar, uzun bir kullanım geçmişine sahiptir, yaklaşık otuz yıl önce uygulanmış donatılı PVC geomembranların halen sorunsuz olarak çatıları korumaya devam ettiği görülmektedir. Ayrıca homojen sinyal tabakalı PVC membranlara oranla arasındaki karbon donatı liflerinden dolayı UV çatlama dirençleri ve kopma, çatlama mukavemeti yüksek olması sayesinde tarımsal sulama havuzları ve göletlerde kullanılmaktadır.

Donatılı PVC Membranın Avantajları

 Yüksek kaliteye sahiptir

 Esnektir ve kolayca uygulanacağı zeminin hatlarına uyum sağlar

 Zor alev alır

 Uzun ömürlüdür

 Yüksek mekanik dayanıma (yırtılma direnci ve darbe dayanımı) sahiptir

 Sıcak hava ile kusursuz ek yeri kaynağına imkân sağlar

 Uygulamada çift kaynak ile hava testi yapma imkânı sunar

 Atmosfer şartlarına ve iklimsel şartlara karşı yüksek dayanım

 Bitki köklerine dayanıklıdır

 Renk çeşitliği ve çift renk imkânı sunar

 Uygulama kolaylığı sunar

 Ağır metal içermeyen ve geri dönüştürülebilen ekolojik malzemedir

Donatılı PVC Membran fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU