yandex

Dünya Gazetesi - 2011

Dünya Gazetesi - 2011

Santaş İzolasyon satışını 10'a katlayacak

 

Mersin'de 2000'den bu yana su ve ısı izolasyonu üzerine faaliyet gösteren Santaş İzolasyon Sistemleri geçen yıl Bursa'dan almaya başladığı EPDM kauçuk mebran ile çalışma alanını genişletti. Bu ürün sayesinde hem zaman hem de uygulama konusunda avantaj sağlayan firma, bu yıl satışlarını 10'a katlamayı hedefliyor.
 
2008'den bu yana tarımsal sulama havuzlarına yoğunlaştıklarını ve o dönemde kullandıkları malzemenin Amerika'dan geldiğini açıklayan şirket sahibi Nurettin Madenlioğlu, "Geçen yıl Bursa'da üretilen EPDM kauçuk mebranın kullanımına başladık ve artık istediğimiz boyutta ürüne istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz" dedi. Böylece yalnızca tarımsal sulama havuzu yapımı değil, inşaat temelinden gölete, çatıdan atıksu havuzları ve sulama kanallarına kadar pek çok alana hizmet vermeye başladıklarını açıklayan Madenlioğlu, "Hatta bin - bin 500 tona kadar olan havuzlarda tek parça ürün gönderiliyor ve bize yalnızca bu ürünü sermek kalıyor. Böylece hem zaman hem de uygulama konusunda avantajlar elde ettik" diye konuştu. Türkiye'de mevcut durumda temel, havuz ya da kanal gibi sistemlerin yapımında ağırlıklı olarak PVC ya da polietilen kullanıldığına değinen Madenlioğlu, "Ancak bu ürünlerin ömrü yeterince uzun değil. EPDM kauçuk mebran ise 75 yıl ömrü olan bir malzeme" ifadelerini kullandı.
 
Geçen yıl kamu kurum ve kuruluşlarına örnek çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve büyük beğeni topladıklarını dile getiren Nurettin Madenlioğlu, bu yıl için ciddi talepler beklediklerini kaydetti. Kamu kurumlarıyla gerekli yazışmaların başladığını ve yavaş yavaş sipariş alımlarına başladıklarını belirten Madenlioğlu, bu yıl satışlarını 10'a katlamayı hedeflediğini söyledi. Kamu alımlarının artmasıyla birlikte köylünün dikkatinin de EPDM mebran üzerine çevrildiğine dikkat çeken Nurettin Madenlioğlu, "Bu ürün henüz ülkemizde tam olarak tanınmıyor. Ancak kamu kurumlarının kullanmaya başlaması güveni artırdı" diye konuştu.
 
Bursa'da alım yaptıkları firmanın kapasite artırımına gideceğini ve bu yıl yapacakları 2. fabrika yatırımı ile yıllık 800 bin metrekare olan üretimlerini 8 milyon metrekareye çıkaracaklarını kaydeden Madenliğolu, "Seri üretime başlanması maliyetleri de aşağıya çekecek. EPDM kauçuk mebranın fiyatları PVC fiyatına indi ve bu yatırımla daha rekabetçi fiyatlara ulaşabileceğimize inanıyorum. Bu nedenle 2010'da talepte ciddi bir artış bekliyoruz" açıklamasında bulundu.
 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU