yandex

Jel enjeksiyon

Jel enjeksiyon

Enjeksiyon jeli; yapı elemanlarının zemin teması ile sızdırmazlığı için düşük viskoziteli su izolasyon enjeksiyon malzemesidir.

Akrilik jel, oldukça düşük viskoziteli bir enjeksiyon malzemesidir. Çok düşük viskoziteli olması, enjeksiyon jelini yapı elemanlarının zemin temasıyla sızdırmazlığı için ideal bir çözüm haline getirir. Düşük viskoziteli enjeksiyon jeli genel olarak açık gözenekli yapılardaki yüzeylerin neme maruz kalmasına karşı sızdırmazlık sağlamak için de kullanılmaktadır. Ayrıca polimer su izolasyonu jeli bağlantı noktaları, dilatasyon ve birleşim yerleri için de uygundur.

Asitlere, Tuzlara ve Dona Dayanıklı Enjeksiyon Jeli

Tamamıyla tepkimeye giren su izolasyon enjeksiyon reçinesi olan akrilat jeli, su ve yakıtlarda çözünmez. Su izolasyon enjeksiyon jelleri sadece beton ve duvar harcıyla değil, aynı zaman da folyo, kablo ve boru yalıtımıyla da uyumludur. Asitlere ve bina yapısına zarar veren tuzlara karşı oldukça dayanıklıdır. Bunun yanı sıra, polimerik enjeksiyon jel, don ve çözülmelere karşı da dirençlidir.

Hazırlık Çalışmaları

Enjeksiyondan önce yapısal analiz yapılmaktadır.

 Yapısal durum

 Nem durumu

 Tuz kirliliği

 Temel toprak muayenesi

 Bunlar şu bilgileri sağlamaktadır:

 Planlanan enjeksiyonun uygulanabilirliği

 Delik delici paker seçimi

 Matkap deliklerinin konumlandırılması

Malzeme tüketiminin hesaplanması

Enjeksiyon Jelin Uygulaması

Polimer jel uygulamasında enjeksiyon basıncı, bina yapısının durumuna ve niteliğine bağlıdır. Akrilat enjeksiyon jeli, en düşük delme deliği seviyesinden başlayarak aşağıdan yukarıya doğru enjekte edilir. Enjeksiyon akrilik jel, yan pakerlerden çıkana kadar devam edilir. Tepkime hızı, malzemenin ve yapısal elemanın sıcaklığından etkilenir. Yüksek sıcaklıklar tepkimeyi hızlandırırken, düşük sıcaklıklar tepkimeyi yavaşlatır. Delinen deliklere yalnızca diğer yabancı maddelerden arındırılmış saf su izolasyon enjeksiyon jeli enjekte edilmektedir.

2C pompa (paslanmaz çelik) ile uygulama;

 Polimerik jelin A ve B bileşenleri (kompenantları), homojen bir yapıya ulaşana kadar karıştırılır ve yeterli miktarda bir hacim akışını sağlanır.

Enjeksiyon jeli final çalışması;

 Pakerler,enjeksiyon jeli enjekte işleminin hemen ardından çıkarılır.

 Bütün jel, matkap deliklerinden yaklaşık olarak 10 cm derinliğe kadar çıkarılmalıdır. Tercihe göre duvarcılık için hızlı kuruyan harcı ya da beton ve genel amaçlı harç için grout harcı kullanılır.

 

Akrilat Jel Enjeksiyon Reçineleri Özellikleri ve Kullanım Alanları

 Akrilat jeller, günümüzde tünel ve baraj yapımında genel olarak düşük viskoziteli ve başarılı elastik özellikleri nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.

 Aslında, akrilat jel enjeksiyon sistemleri, yapışkan olmayan toprağın en ince parçalarına kadar içerisine nüfuz eden ve aynı zamanda sabitleştirilmiş alanların esnekliğini korurken bunları katılaştırır.

 Ayarlanabilir tepkime süresiyle birlikte birinci sınıf yapıştırıcı özelliği, tünel açmada ve baraj inşaatındaki hasar görmüş ince metal levhanın ve membranların mühürlenmesi (yapıştırılması) için öncelikle gerekli olan bir malzemedir.

 TBM tünel ve mikro tünel sektörü de akrilat jellerin kullanım alanına girmektedir.

 Çatlak ve derzlerin su yalıtım uygulamalarında kullanılmaktadır.

 Perde ve diğer yapı elemanlarının arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılmaktadır.

 Donmaya karşı direnci yüksektir.

 Kimyasal dayanımı bulunmaktadır.

 Yüksek şişme özelliği bulunmaktadır.

 Nemli ve ıslak ortamlar da uygulanabilir.

 TBM tünelindeki kılcal çatlaklardan gelen su sızıntılarının, kalıcı olarak kesilebilmesi için; çok ince çatlaklara nüfuz edebilme özelliğine sahiptir.

Havuzunuzda herhangi bir su kaçağı varsa, otoparkınızı su basıyorsa, bodrum katlardan gelen sular varsa Santaş izolasyon teknik  ekibimiz ile görüşürseniz size memnuniyetle yardımcı olabilir ve sorununuzu çözebiliriz. Akrilik jel su izolasyonu fiyatları hakkında İletişim Formumuzu Doldurun, Detaylı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım!

 

Sıkça Sorulan Sorular

Jel enjeksiyon Nedir?

Enjeksiyon jeli; yapı elemanlarının zemin teması ile sızdırmazlığı için düşük viskoziteli su izolasyon enjeksiyon malzemesidir.

Jel enjeksiyon fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU