yandex

Pamuk sıva

Pamuk sıva

Pamuk sıva, Yeni Teknoloji ve Buluş Ürünüdür.

%100 doğal volkanik mineral ve pamuk karışımları ile hazırlanan bir malzeme olup , suyun doğru oranda birleşimi ile kullanıma hazır hale gelen,doğa dostu bir üründür.

Pamuk sıva, nano gümüş teknolojisiyle üretilen ve iç cephelerde kullanılan bir selüloz duvar kaplama malzemesidir. Tavan ve duvar kaplamalarında kaba sıva üzerine direkt uygulanır, ayrıca işlem ve maliyet gerektirmez.

Temel hammaddesi %100 Pamuk olup, tekstillerden arta kalan selüloz ürünlerinin geri dönüşümüyle üretilmektedir. Binlerce renk çeşidi ve deseniyle uygulanan mekanlarda dekoratif görünümünün yanı sıra; antibakteriyel oluşu, ısı ve ses yalıtımı sağlaması gibi başlıca özelliklere sahiptir. Doğal selüloz liften yapılmakta olan Pamuk sıvanın boya ve diğer ürünlerden ayrıldığı temel nokta; dünyada bir ilk olarak nano-gümüş teknolojisiyle üretilmesi ve içinde polyester, kâğıt, kanserojen madde bulunmamasıdır.

Pamuk sıva, iddialı olduğumuz nitelikleri bakımından uluslararası test ve analizlerden geçirilmiştir.

 Antibakteriyeldir

 Isı ve ses yalıtımı sağlar

 Antistatiktir

 Yangına ve darbelere karşı dayanıklıdır

 Her yüzeye uygulanır

 Kolay uygulanır

 Tamir ve onarımı basittir

 Renk ve desen çeşitliliği vardır

 Kanserojen madde içermez

 Nem, rutubet ve koku engeller

 Tüm yüzeylere uygulanabilir

 Temizlemesi kolaydır

 Alerjik etkisi yoktur

 Bileşiminde hiçbir koku ve uçucu madde barındırmaz

 Tamamıyla doğaldır

 Işık koordinasyonu sağlar

 Haşere barındırmaz

Anti-baktirelyeldir

Pamuk sıva, nano-gümüş teknolojisinin kullanımıyla antimikrobiyal özelliğe kavuşmaktadır. Bu da bakterilerden arınmış bir ortam demektir. Nano-Gümüş partiküllerinin 20 ppm konsantrasyonunda, 350 türden fazla bakteri ve virüsleri yok etme özelliği ve gücü vardır. Su bazlı ve Ph seviyesinin nötr seviyede olması sebebiyle hiçbir haşere ve böcek cinsini yüzeyinde barındırmaz.

Nano Gümüş Teknolojisi Nedir?

Nano teknoloji, çok küçük maddelerin teknolojisi olarak bilinmektedir. 1 nanometre, metrenin milyarda biri, diğer bir deyişle, 1 milimetrenin milyonda biri kadardır. Bir hidrojen atomunun çapının 10 katına eşittir.

Bir saç teli ~ 100.000 nanometre

Bakteri ~ 1.000 nanometre

Virüs ~ 100 nanometre

DNA ~ 2,5 nanometre

H atomu ~ 0,1 nanometre

Boyut olarak, 10-100 nanometre aralığında olan ürünler “nano teknolojik ürün” diye sınıflandırılır. Nano Gümüş, 10-100 nanometre boyutunda olan metalik gümüş taneciklerinden oluşur.

Nano Gümüşün Antibakteriyel Özelliği

Gümüş antibakteriyel olarak kullanılır. Gümüş’ün nano boyuta indirgenmesi onun, bakteri, virüs, mantarlar üzerindeki yok etme ve uzun süre koruma aktivasyonunu inanılmaz derecede artırmaktadır.

Nano gümüş parçacıklar herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak, çok güçlü anti bakteriyel etki sağlar. Mutasyona uğramış veya uğramamış, bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş, bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir.

Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA, kolloidal nano gümüşü 2,5 – 5 ppm gibi az bir yoğunlukta bile, diğer antibiyotiklere direnç gösteren bütün patojenleri öldürdüğü için, ilaç olarak kabul etmiştir.

Canlı bir hücreden daha küçük olan nano gümüş’le temas eden, bakteri, virüs veya mantar hücrelerinin metabolizması bozulmakta ve elektrolit dengesi yok olmakta ve enzimleri etkisiz hale getirerek öldürmekte, vücuttan bağışıklık sistemi vasıtasıyla atılmaktadır. Nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan, herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirme imkânları bulunmamaktadır.

Nano Gümüşün Zararı Var mı?

Gümüş iyonları, insan vücudundaki hücre membranı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemekte ve zarar vermemektedir. Dolayısıyla, nano gümüş’ün insan sağlığına, evcil hayvanlara, bitkilere, diğer bir deyişle çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. İşlev esnasında, nano gümüş herhangi bir şekilde kimyasal reaksiyona girmediği için, şekli bozulmamakta ve işlevindeki süreklilik devam etmekte, bu nedenle sisteme sürekli gümüş ilavesi gerekmemektedir. Vücuda giren nano gümüşün, 24 saat içerisinde doğal yollarla dışarı atıldığı tıp literatüründe geçmektedir. Vücudumuz yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için yaklaşık 60-70 adet ağır metale ihtiyaç duyar ve demir ve çinko bunların başında gelmektedir.

Anti-statiktir

Pamuk sıva, selüloz tabanından ve tamamıyla doğal bileşimlerden yapıldığından, uygulama esnasında hamurumsu bileşimiyle istenilen şekli ortaya çıkarmaktadır. Mala aracılığıyla yaklaşık olarak 3-4 mm kalınlığında yüzeylere sürülmekte, her yaşam alanında rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Her Yüzeye Uygulanabilir

Sıva, alçı, boya, seramik, cam, ahşap, ytong, passız metal ürün grupları ve benzeri birçok yüzeyin üzerine Pamuk sıva rahatlıkla uygulanabilir.

Kolay Uygulanır

Pamuk sıva, selüloz tabanından ve tamamıyla doğal bileşimlerden yapıldığından, uygulama esnasında hamurumsu bileşimiyle istenilen şekli ortaya çıkarmaktadır. Mala aracılığıyla yaklaşık olarak 3-4 mm kalınlığında yüzeylere sürülmekte, her yaşam alanında rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Zarar Görmüş Yüzeyler İçin Tamir Ve Tadilat Malzemesidir

Pamuk sıva selüloz kaplama malzemesi, hamurumsu özelliğe sahip olduğundan uygulama esnasında yüzeydeki boşluk ve çatlaklıkları kapatabilen bir tadilat ve alternatif çözüm yöntemidir. Tek kat uygulanır, harici uygulama gerektirmez.

Yangına Ve Darbelere Karşı Dayanıklıdır

Pamuk sıva selüloz duvar kaplama malzemesinin, yangına ve aleve karşı dayanıklılığı, otorite kurum ve kuruluşlarca uygulanan analizler ve deneylerle doğrulanmıştır. Pamuk sıvanın alev salınım hızı düşüktür ve organik yapısı itibariyle tutuşmayı yavaşlatıcı özelliğe sahiptir.

Pamuk sıva, dekoratif duvar kaplama malzemesi olmakla birlikte esnek ve yumuşak bir yapıda, ani darbelere dayanıklı olarak sıkıştırılmış özelliktedir. Darbe aldıktan sonra tekrar eski haline dönebilmektedir.

Yangın yalıtımı yangını en aza indirmek tutuşmayı ve alevlerin yayılmasını önlemek ve karbon monoksit gazını içinde tutup arındırılmış dumanı dışarı verir.

Pamuk sıva selüloz duvar kaplama malzemesinin yangına aleve karşı dayanıklılığını otorite kurum ve kuruluşlarca uygulanan analizler ve deneylerle doğrulanmıştır. Günümüzde ne kadar yangına dayanıklılık yalıtım malzemeleri bulunsa da Pamuk sıva hem yangına uygun dayanıklılık özelliğiyle hem yangın esnasında ortama yayılan karbon monoksit gazını en aza indirgiyor ve alev salınımının hızı düşük organik yapısı itibariyle tutuşmayı yavaşlatıcı özelliğe sahiptir.

Temizlemesi Kolaydır

Pamuk sıva ile kaplanan duvarlar asla toz, kurum veya yüzey parçacıklarını tutmaz. Kullanımı esnasında herhangi bir insan hatası sonucu duvarda bazı kirli noktalar (çocukların duvarı çizmesi gibi) oluştuğunda, sadece ihtiyaç duyulan nemli bezle silmektir.

Işık Koordinasyonu Sağlar

Pamuk sıva yüzeyinin gözenekliliği sayesinde ışık kırılmasına neden olduğundan ışık koordinasyonu ve aydınlatmanın daha etkin olmasını sağlar.

Ses Yalıtımı Sağlar

Pamuk sıvanın en belirgin özelliklerinden biri de ses yalıtım malzemesi olmasıdır. Pamuk sıva, dokusundaki gözenekler sayesinde ses yansımasının önüne geçmekte ve ses kirliliğinin hissedilebilir oranda azalmasını sağlamaktadır.

Yaşadığımız konut okul işyeri vb. binalar ile çevreyi istemeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak kayıt stüdyoları sinema konser salonu gibi mekanlarda istenmeyen seslerden gürültüyü azaltmak amacıyla yapılır.

Pamuk sıvanın en belirgin özelliklerinden biri de ses yalıtımı malzemesi olmasıdır.

Pamuk sıva dokusundaki gözenekler sayesinde ses yansımayıp önüne geçmekte ve ses kirliliğinin hissedilebilir oranda azalmasını sağlamaktadır.ve % 40 oranla diğer yalıtım malzemelerinden daha az ses geçirmektedir

Rutubet Ve Küf Oluşumunu Engeller

Pamuk sıvanın bileşiminde var olan nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirmelerini de engellemektedir. Pamuk sıva uygulanan yüzeylerde bir daha rutubet ve küf oluşmaz.

Aşırı nem, havasız ortamlarda küf ve sporların üremesine yol açar. Bu sporlar kötü koku, kötü hava ve aşınma gibi sorunları beraberinde getirir. Zamanla en sağlam duvarlar ve hatta odadaki eşyalar bile hasar görebilir. Bu nedenle bir evin rutubet sorununa karşı dirençli olması son derece önemlidir. İç mekanlarda nemlenme sorunu genelde üç ana nedenden meydana gelir; yoğunlaşma, sızıntı ve kapilaritedir. Bu üç ana nedenle baş etmek için farklı çözümlere ihtiyaç duysanız da en önemli güvenceniz ve konforunuz ısı ve su yalıtımı olacaktır. Ev almadan önce dikkat etmeniz gerekenlere bunları da ekleyebilirsiniz.

Evdeki nemi dengelemeye ve rutubeti engellemeye yönelik çözümler için Pamuk sıva tavsiye ediyoruz

Yoğunlaşma Nedeniyle Oluşan Nem

Yeni yapılarda daha sık görülen bir nemlenme türüdür. İç mekanlarda oluşan su buharı daha soğuk yüzeylere değdiğinde yoğunlaşarak su damlacıkları oluşturur. Su buharı, pişirme, banyo gibi faaliyetlerle üretilir ve iç mekanda çamaşır kurutma, yanlış bitkilendirme gibi faktörlerle de güçlenir. Ayrıca ev yeterince iyi havalandırılmıyorsa ve duvarların sıcaklığı çevre sıcaklığından düşükse de yoğunlaşma meydana gelecektir. Yoğunlaşma nedeniyle oluşan nem bu örnekteki tavanda görülen lekelere yol açar. Çözümü için alacağınız önlemlere geçmeden önce iklimlendirme özelliklerinin nemlenme sorununda ne kadar önemli bir rol oynadığını hatırlatmak isteriz. Evinizin başarılı bir şekilde iklimlendirilebilmesi için ısıtma/soğutma/klimalandırma uzmanlarından danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Çözüm: Geniş Ve Yeterli Sayıda Pencere İle Sık Sık Havalandırma

Geniş metrekarelere sahip mekanlarda pencerelerin havalandırma için yeterli olmadığı görebilirsiniz. Böyle durumlarda havalandırma sistemleri devreye girer. Özellikle mutfakta havalandırmaya ve yemek buharını emen kaliteli davlumbazlara ihtiyaç duyacaksınız. Ev alırken ya da dekorasyon yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklerden birisi de bu olmalı.

Çözüm: Yalıtım/İzolasyon

Isı yalıtımı, hem duvarlar ve çevre sıcaklığının yakın olması hem de dışarıdaki olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için son derece önemlidir. Yoğunlaşma, nemlenme , rutubet ve kuru hava gibi olumsuz etkileri sağlam bir iç izolasyon ile evinizden uzaklaştırabilirsiniz. İç İzolasyon için uygulanan birçok farklı yöntem vardır. Duvarlara ve pencerelere döşenen yalıtım katmanları ve çeşitli termal sıvalar ile sağlanan iç izolasyon enerji tasarrufu için de iyi bir çözümdür.

Küf Ve Mantar Oluşumunu Önleyen İç Cephe Uygulaması Pamuk Sıva

İç cephelerde kullanılan nano teknolojisi ürünler rutubet etkilerini azaltılabilir. Nem tutmayan, anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikli iç cephe kaplamaları sağlıklı yaşam alanları için muhteşem bir çözüm. İyi bir yalıtımla birlikte uygulayacağınız küf ve mantar oluşumunu önleyen Pamuk sıva çok daha uzun ömürlü evler oluşturabilir.

Isı İzolasyonu Sağlar

Pamuk sıva, nano-gümüş teknolojisinin kullanımıyla antimikrobiyal özelliğe kavuşmaktadır. Bu da bakterilerden arınmış bir ortam demektir. Nano-Gümüş partiküllerinin 20 ppm konsantrasyonunda, 350 türden fazla bakteri ve virüsleri yok etme özelliği ve gücü vardır.

Pamuk sıvanın orijinal maddesi selüloz liften oluşan ürünlerdir. Doğal selüloz, enerji israfı karşısında son derece dayanıklıdır. Pamuk sıva selüloz kaplama malzemesi, kışın ısı enerjisinin, yazın ise soğutma enerjisinin daha az tüketilmesini sağlamakta, enerji israfının önüne geçmektedir. Pamuk sıva uygulanan cephelerde bu izolasyon rahatlıkla hissedilebilir.

Isı yalıtımı sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Pamuk sıva nano gümüş teknolojilerinin kullanılmasıyla antimikrobiyel özelliğe kavuşmaktadır. Bu da bakterilerden arınmış bir ortam demek ki nano gümüş partüküllerinin 20 ppm konsantrasyonunda 350 türden fazla bakteri ve virüsleri yok etme özelliği ve gücü vardır.

Pamuk sıvanın orjinal maddesi selüloz liften oluşan ürünlerdir. Doğal şekilde enerji israfı karşısında son derece dayanıklıdır. Kışın sıcak tutma yazın serin tutma özelliğine sahiptir.

İç Cephe Dekorasyon Malzemesi

Uygulandığı yüzeye yapışma özelliği yüksek, kabarma yapmayan ve rengini yıllarca koruyan Pamuk sıva, her renk kombinasyonunda ihtiyacı karşılar. Binlerce renk ve desen seçeneğiyle dekoratif duvar kaplama ve konsept oluşturmada fark yaratır. Pamuk sıva; selüloz sıva ile manzara, portre, resim benzeri çizimler oluşturabilir, duvarlarınızı zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Kapilarite Nedeniyle Oluşan Nem Ve Rutubet

Kapilarite, gözenekli yapıya sahip malzemelerin kılcal boşluklarından suyun yükselmesine verilen addır. Evinizin temelinde bulunan ıslak topraktan evin zeminine çekilen suyun nedeni kapilaritedir ve bu zeminden başlayan bir rutubete neden olabilir. Apartman dairelerinde zemin katların daha nemli olmasının nedenlerinden biri de budur. Kapilarite nedeniyle oluşan nem yalnızca zeminde değil iç ve dış cephesi su ile temas eden her yüzeyde ortaya çıkabilir çözümü ise basittir.

Tek Çözüm İyi Bir İzolasyon

Kaliteli bir su izolasyonu kapilarite nedeniyle oluşan nem için tek ve etkili çözümdür. Su izolasyonu için uygulanacak bölgeye özel çözümler bulunabilir. Eğer zemin, tavan, çatı ya da duvarlarınız için su izolasyonu yapmaya karar verdiyseniz Pamuk sıva ile iç kaplamada çözüm bulabilirsiniz.

Sızıntı Ve Su Teması İle Oluşan Nem

En bilindik ve yaygın rutubet ve nemlenme nedeni sızıntı ve su temasıdır. Bu sorunun ana kaynağı sıva ve tavandaki çatlaklar ve su tesisatındaki sızıntılardır. Zamanla duvarların ömrünü çürüten ve iç mekanlar için korkunç sonuçlar doğuran bu nemlenme sorununun çözümü de diğerleri gibi izolasyon ve havalandırmadan geçiyor tabii bir de tadilat.

Çözüm: Sıva Çatlaklarını Onarın

Sızıntılara karşı alınabilecek tedbirler arasında en önemlisi duvarlarda bulunan sıva çatlaklarının onarılmasıdır. Zamanla oluşan bu çatlaklar su sızıntısı, bakteri, rutubet ve küf oluşumu için mükemmel zemin hazırlar. Çatlaklarla mücadele etmek için Pamuk sıva ile tadilat yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca kullanacağınız NANO GÜMÜŞ ile Pamuk sıva malzemeleri de rutubete karşı dayanıklı ve izolasyon etkisi oluşturacaktır.

Çözüm: Sağlam Bir İç Ve Dış Cephe Kaplaması

Evinizin içinde en uygun ve sağlıklı koşulları sağlamak istiyorsanız iç cephe yalıtım ve mantolama özelliklerine önem vermelisiniz. Keskin hava şartlarına ve aşınmalara karşı dayanıklı iç ve dış cephe kaplaması hem izolasyonunuzu güçlendirir hem de iç mekanlarınızda istediğiniz ortamı sağlamanıza yardımcı olur.

Çözüm: Tavan Yalıtımı

Duvar ve zeminde aldığınız önlemlerin hepsini tavan için de uygulamanız gerekiyor elbette. Doğru ve sağlam bir izolasyon ile güçlü bir zemin kaplaması tavan için hayati önem taşır. Evinizde su sızıntısı ve ısı kaçağı oluşmaması için tavan yalıtımı şarttır.

Sıkça Sorulan Sorular

Pamuk sıva nedir?

Pamuk sıva, nano gümüş teknolojisiyle üretilen ve iç cephelerde kullanılan bir selüloz duvar kaplama malzemesidir. Tavan ve duvar kaplamalarında kaba sıva üzerine direkt uygulanır, ayrıca işlem ve maliyet gerektirmez.

Pamuk sıva fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU