yandex

Prefabrik Evler

Prefabrik Evler
Parçaları fabrikalarda hazırlanmış ve montaj edileceği yere bu parçalar nakledilerek ve orada önceden planlandığı gibi parçaların birleştirilmesi yani montajının yapılmasından sonra ortaya çıkan yapılardır. Prefabrik ile tek katlı ya da çok katlı yapılar inşa etmek mümkündür.
 
Prefabrik ile evler, sosyal tesisler, okullar, şantiye yapıları, hastaneler, kamp alanları, havuzlar ve bilumum alanlarda kullanılabilecek yapılar ortaya çıkartılabilmektedir.
 
Prefabrik Yapıların Avantajları 
 
Yerinde imalat uzun ve zahmetli ve işçilik maliyetleri fazla bir iştir. Bunun yerine prefabrik yapı ekonomiktir.
Birçok kalıp malzemesinin yerine tek kalıpla yüzlerce mamul alınmaktadır buda kalıp maliyetini büyük oranda azaltmaktadır. 
 
Zaman faydası sağlamaktadır kısa zamanda işin bitirilmesine neden olur. 
Ayrıca sıkıştırma pres tekniği kullanılarak betondaki havaları alarak yoğunluğunu artırmaya yarar. Bu yöntemde betonun su emme oranını azaltarak donma çözünmede deformasyonu engellemektedir ve daha sayılmayacak kadar çok faydalar sağlamaktadır.
 
Prefabrik yapılar modüler olmasından dol ayı daha önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretilebilir
Prefabrik yapılar diğer yapılara göre çok daha pratik olup çok daha kısa sürede teslim edilebilir
Prefabrike yapılar diğer yapılara göre daha esnektir ve depreme, zemin kaymalarına dayanıklıdır
Prefabrike yapılar her isteye cevap verebilecek niteliktedir
Prefabrikte odalar, balkonlar, banyolar istenilen yerlere yerleştirilebilir
Prefabrik yapıların ısı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre çok daha fazladır
Her türlü alana ve büyüklüğe göre üretilebilmesi
İsteğe göre değişebilen görünüm seçeneklerinin / projelerin olması
İstenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin çıkarılabilmesi veya değiştirilebilmesi
Çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden oluşturulması
Temel gerektirmeden, tek katlı yapılar için zemine atılan grobeton üzerine kurulumu ve çok katlı yapılar için zemine atılan rayde temel üzerine kurulum imkanı
Prefabrike yapının isteğe göre çatı kaplama malzemesinin ve duvar kaplama malzemesinin ham madde özelliğinden rengine kadar, birbirinden zengin olanakların tanınması imkanı
Prefabrikte; trapez saç, shingle ve kiremit çeşitlerinin kullanılabilmesi
Prefabrik yapıların iç ve dış duvarlarında fibercement, PVC, yalı baskı, sıvalı mantolama ve bisküit tuğla gibi çeşitlilik sağlayabilmesi.
 
Prefabrik evlerin ömrü en az 40 ila 70 yıl arasında değişmektedir. Prefabrik dendiği zaman genelde insanlarımızın aklına deprem evi yani basit yapılar akla geliyor. Fakat prefabrik yapılar hangi teknikle üretilirse üretilsin yaz – kış kullanılabilecek şekilde tasarlanıp imal edilmektedir.Prefabrik yapılara kullanılan malzeme ve tekniğe göre minimum 40-70 yıl arası ömür biçebiliriz. Prefabrik yapılarda çelik, çimento yongalı levhalar ( betopan-fiberciment ) kullanılır. Ses ve ısı yalıtımları projelendirilir.
 
40 m²’lik Prefabrik Konutlara Ait Genel Teknik Özellikler Şunlardır ;
 
Dış Duvar : 10 cm,
İç Duvar : 6 cm,
Islak Hacimlerde Yeşil Alçıpan Kaplaması,
Çatı Kaplaması : Galveniz Sac, Metal Kiremit(Opsiyonel), Shingle (Opsiyonel )
Dış Kapı : Çelik Kapı,
Pencereler : Kurşunsuz PVC,
Elektrik Tesisatı : Sıva Altı,
Sıhhi Tesisat : Sıva Altı,
Tüm Köşeler İçin Estetik Betopan Köşe Kaplamaları.
 
40 m2 tek katlı prefabrik ev modelinde 
Bir yatak odası, bir de salon bulunmaktadır. Salonda ayrıca açık bir mutfak bulunmaktadır ve evde bulunan banyoda tuvalet de bulunmaktadır.
 
 
75 m2’lik Prefabrik Konutlara Ait Genel Teknik Özellikler Şunlardır ; 
 
Dış Duvar : 10 cm,
İç Duvar : 6 cm,
Çatı Kaplaması : Galveniz Sac, Metal Kiremit(Opsiyonel), Shingle (Opsiyonel )
Dış Kapı : Çelik Kapı,
Pencereler : Kurşunsuz PVC
Elektrik Tesisatı : Sıva Altı
Sıhhi Tesisat : Sıva Altı
 
Tek katlı prefabrik konutların zengin ürün yelpazesinde bulunan 75 m2 tek katlı prefabrik ev  modeli diğer tek katlı projeler gibi  artık klasikleşmiş prefabrik ürünler arasındadır. Daha çok 3 veya 4 kişilik çekirdek aileler tarafından tercih edilen bu yapılar böyle bir ailenin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek özellikler barındırmaktadır.
Uzun süre beklemeden ve koca bir servet harcamadan son derece modern ve son derece konforlu bir eve sahip olmak isteyen herkese yönelik çeşitli ebat ve modellerde üretimi yapılan prefabrik evler sayesinde pek çok kişi hayal ettiği eve çok uygun koşullarda kavuşabilmektedir.
 
75 m2 tek katlı prefabrik ev modeli, istenilen ev modelinin  projesini belirterek inşa ettirilebileceği gibi, müşterinin var olan mevcut modeller arasından kendine uygun bulduğu bir projeyi seçmesi de  mümkün olabilmektedir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus, projeyi hazırlayan firma müşterilerin istekleri doğrultusunda değişiklik yapılmış bu projeleri denetleyip standartlara uygun hale getirerek yeniden çizmek durumundadırlar.
 
75 m2 tek katlı prefabrik ev modeli iki oda artı bir salon ev ihtiyacı olanlar için son derece ideal bir projelendirmeye ve oldukça geniş bir yaşam alanına sahiptir. Bu modelde  geniş ve ferah bir salon  ve iki adet yatak odasının yanında mutfak ve  bir de banyo bulunmaktadır. 75 m2 tek katlı prefabrik ev modelinde odalara arası geçişler antre aracılığıyla sağlanmakta olup, ayrıca geniş bir kullanım alanına sahip bir de veranda bulunmaktadır.
 
 
 
Prefabrik Evler fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU