yandex

PVC membran

PVC membran

PVC Membran Türleri; 

 
PVC, amorf plastiklerin başında gelir. Yani kristalleşme yoktur. Bu nedenle tamamen şeffaf bir yapıdadır. Bu sayede plastik katkılar, PVC’nin yapısına homojen bir şekilde nüfuz edip, PVC ile entegre olabilmektedir.Bu katkılar ile PVC’in özellikleri farklı şekillerde kombine edilebilir. Bu sayede birçok alanda kullanılabilmektedir. Uzun ömürlü, atmosferik şartlara karşı dayanıklı ve sağlam olması nedeniyle dünyadaki PVC’nin yarıdan fazlası inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Uygun katkıların seçimiyle PVC 180-200 C’lerde ayrıştırılmadan işlenebilir. Bu plastik alaşımının şekil değişimleri alçak ısı derecelerinde mümkündür. Bu tip işlemlerde ham maddeler birleştirilir.Bu sayede borular, hortumlar, profiller, folyo ve plakalar ekstrüde edilir. Teller kaplanır, yalıtımlı kılavuz rayları silindirik şekle getirilir, hazır parçalar püskürtülerek dökülür ve içi boş gövdeler üfürülerek oluşturulur. 

PVC geomembran su yalıtım sentetik örtüsü, başta PVC olmak üzere, stabilizan, plasfiliyan ve boyar maddelerle elde edilen karışımların extruder yöntemi ile eritilip homojen olarak şekillendirilmesi yöntemiyle imal edilen, donatılı ya da donatısız olarak üretilebilen, sentetik geomembran su yalıtım örtüsüdür. Günümüz teknolojisindeki gelişmeler, doğrultusunda mükemmel denebilecek bir seviyeye ulaşan PVC su yalıtım membranları birçok detayda kusursuz bir su yalıtımı için tek kat olarak uygulanabilen ideal bir su yalıtım malzemesidir

PVC geomembranlar, çeşitli kalınlıklarda (1-1,2-1,5-1,8-2,0-2,5-3,0 mm) çeşitli renklerde, tek renk veya çift renk olarak, ayrıca sinyal tabakalı (bir yüzü ince sarı tabakalı) olarak üretilmektedir. Özellikle aşındırıcı özelliğe sahip olan maddelerde, betonun korozyonlara, asitlere, alkalilere, tuzlara, gazlara ve diğer kimyasal solüsyonlara maruz kalan yüzeyleri korur. Su yalıtım ve izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır.

PVC geomembranlar aynı zamanda su sızdırmazlık, delinme dayanımı, dolu yağışına dayanım, rüzgâr kaldırma dayanımı gibi birçok endüstri performans standartlarını karşılamakta ve hatta bu değerlerin üzerinde performans sergilemektedir. Örneğin; çatılarda gölleşen yağmur suyu ve hava kirliliği, kuş pisliği asit yağmuru, gibi birçok tehdide karşı dayanıklılık göstermektedir.

 
 
PVC membran fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
whatsapp