yandex

Siding Dış Cephe Kaplama

Siding Dış Cephe Kaplama

Siding Nedir?

Vinil siding ,1960 ların sonuna doğru cephe kaplama sektörüne giriş yapmış,ilerleyen kırk yıl içerisinde popülerliği ve kullanım alanı hızla artmıştır.
Dayanıklılığı, çok yönlü uygulanabilme kolaylığı, Uv ışınlarına karşı dayanıklılığı arttıran çift katmanlı üretim teknolojisi ve co extrüzyon metodu ile üretilen polivinil klorür esaslı içerisinde bulunan katkılar, darbe dayanımı, rijit yapısı ve malzemenin dış hava koşullarına karşı direncini arttırır.
Vinil siding binayı nem, rutubet, korozyon vb etkilerden koruyan boya ve bakım masrafı gerektirmeyen, bina ömrünü uzatan ve bina ömrü boyunca yapıya estetik katan dış cephe kaplamasıdır.

Neden Siding?

• Kaplama panelinin formülündeki inorganik yapı sayesinde alev almaz ve kendisini söndürür. 
• Uygulamada kullanılan buhar dengeleyici ve yalıtım yöntemleri ile duvardan nem oluşmasına engel olarak dış duvarların ömrünü uzatarak, taşıyıcı kolon ve kirişlerin hasara uğramasını, inşaat çeliklerinin paslanmasını önler, küp ve bakterii oluşumunun önüne geçer.
• Siding, mükemmel yalıtım özelliği sayesinde uygulama yapılan yapılarda %55’e varan tasarruf sağlar.
• Siding yarı parlak üretilmesi nedeni ile doğaya tam uyum sağlayarak mükemmel bir temizlenme kolaylığı getirir.
• Siding’in uygulandığı yapılara yapının ömrü boyunca hiç bir boya bakım masrafı gerektirmez.
• Bina cephesine m²’ye 4 kg gibi hafif bir yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında yaşlanmasını önler.
• Siding en zor şartlar altında bile asla deforme olmayan, bozulmayan yapısı, kesinlikle solmayan renkleri ile yapılarınızı yıllarca korur.
• American Siding paket sistemi, içerisinde bulunan plastik kutu profilleri sayesinde altyapyı ömür boyu yaşatır.
• Siding sistemi, yatay paneller içerisinde bulunan inorganik maddeler sayesinde zor alev alıcı (1 sınııfı) ürünler grubuna girmektedir.

Avantajları

%55'e Varan Tasarruf 

Yapılardaki enerji tüketiminin en büyük kısmı, ısıtma veya soğutma işlemleri için harcanmaktadır. Bu işlemler ile elde edilen ideal ısı, yalıtım sistemi bulunmayan yapılarda muhafaza edilememektedir. Dolayısıyla daha fazla enerji tüketilmekte ve daha fazla maliyetler ortaya çıkmaktadır.
Siding ile dış cepheleri kaplanan yapılarda ısı yalıtım levhaları kullanılarak yalıtım tam olarak sağlandığı için ısı kayıpları sona ermekte fatura giderlerinde % 55’e varan tasarruf sağlanmaktadır.
Siding, yapılarınızı koruyup güzelleştirdiği gibi bütçenizde önemli yer tutan ısıtma-soğutma giderlerinizde de önemli tasarruf sağlamaktadır.

Şık ve Gözalıcı Dış Cephe

Siding, 11 farklı renk seçeneğiyle diğer dış cephe kaplamalarının sağlayamadığı benzersiz bir güzelliği binaların dış yüzeyleriyle buluşturuyor.
Uzun ömürlü - 50 yıl garanti
Dünyanın en güzel coğrafyalarından biridir bizim ülkemiz. Tüm mevsimlerin hakkıyla yaşandığı, yazı yaz gibi kışı da kış gibi yaşanan bir cennettir adeta.
Buna rağmen zorlayıcı hava koşullarının yapıların dış yüzeyleri üzerindeki olumsuz etkilerine sürekli şahit olmaktayız.
Tüm iklim şartlarında test edilen Siding; solmuyor, su geçirmiyor ve deforme olmuyor. Buhar dengeleyici özelliğiyle duvarlarınızı nemden koruyor.
Co extrusion teknolojisiyle üretilen Siding, 50 yıllık ömrüyle diğer dış cephe kaplama malzemelerinin ulaşamadığı uzun ömürlü çözümler sunuyor. Yapılarınızı gelecek nesillere ulaştırıyor.

Pratik Uygulama - Hızlı Montaj

Siding, yapısal olarak hafif bir malzeme olduğu için nakliye ve uygulama işlemlerinde büyük avantaj sağlıyor.
Kaba sıva, ince sıva ve boyaya gerek kalmadan doğrudan duvara uygulanabilme özelliğine sahip olan Siding, uygulandığı yapılara artı bir yük oluşturmuyor.
Bağımsız veya bitişik binalara, çok katlı binalara bile kısa sürede kaplanabiliyor.
Zengin aksesuar çeşitleri ile oluşturduğu sayısız çözümler uygulama aşamasında size zaman kazandırıyor.

Kolay Temizlenebilme

Modern çağın mimarisi ile estetiği Siding, uygulama aşamasında ve sonrasında getirdiği tasarrufla ekonomik çözümler sunuyor.
Siding polimer cephe kaplaması çoğu ev lekesine dayanırken atmosferik koşullara maruz bırakılmış , diğer herhangi bir dış cephe ürünü gibi kirlenecektir. Şiddetli bir yağmur ile siding kendi kendine temizlenebileceği gibi bahçe hortumunuz yardımıyla toprak, kir vb. lekeler de kolaylıkla giderilebilinir.

Çevre Dostu

Siding, gerek üretim aşamasındaki süreçleriyle gerekse organik yapısıyla çevre dostu bir dış cephe kaplama malzemesidir.
Uygulama esnasında herhangi bir atık bırakmayan ve üstün yalıtım özelliğiyle daha az enerji sarfiyatı sağlayan Siding, sadece estetik ve ekonomik yönüyle değil aynı zamanda çevreci bir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.
Klasik enerji tedarik yöntemlerinin birçoğu üretim esnasında çevreye önemli zararlar vermektedir. Enerjisiz bir dünya düşünülemeyeceği için tasarruftan başka yolumuz bulunmamaktadır.
Yapılarınızı Siding ile kapladığınızda ev içi ısınızı muhafaza etmek için daha az enerji harcayacak ve gitgide artan hava kirliliğinin önüne geçmiş olacaksınız.
 
 

Siding'in rengarenk dünyasını görmek için aşağıdaki seçeneklerdeki renklere tıklayın.

 

Santas © 2019, Her Hakkı Saklıdır.  Santaş İzolasyon

 

Siding Dış Cephe Kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU