yandex

Tescilli Markamız

Tescilli Markamız
 
 
TANIM
 
PENFİX; Çimento esaslı, özel kimyasallarla güçlendirilmiş, iç ve özellikle dış  mekânların, tuğla, gaz beton,  briket, brüt beton, kırılmış eski ve yeni zeminlerle birleşen kısımlarında  kapı ve pencere sıva tamirlerinde,  direk son kat olarak kullanılabilen, suya ve neme dayanıklı, kullanımı çok pratik PVC, ALÜMİNYUM, ÇELİK KAPI ve KLİMA montaj ekiplerine özel olarak tasarlanmış hazır sıva harcıdır.
 
 
ÖN HAZIRLIK
 
PENFİX kullanılacak yüzeyler yağ ve tozdan arındırılmalı, mümkünse köşe çıtası kullanılmak suretiyle uygulanmalıdır. Karıştırıcı kullanılırsa verimi daha yüksek olur.  Çatlak oluşturmayan harç, önceki zemine uyum sağlar. PENFİX Harç bir katta değil kaba olarak dolgu yapıldıktan 30 dakika sonra, hafif nemlendirilmek suretiyle ikinci kez çelik mala veya süngerle perdah yapılarak sonlandırılmalıdır.
 
 
UYGULAMA  VE KULLANIM ŞEKLİ
 
PENFİX  sıva yapılacak  yüzeye,  harcı hazırlamak  için önce bir kaba  su konulmalı  (25 kg hazır harç için yaklaşık 4.5 – 5 litre su yeterli olacaktır ) üzerine PENFİX hazır sıva harcından  serpilmek suretiyle  harcın suyla teması sağlanmalıdır. Özel harç karışım yapılmadan önce   7–8 dakika kadar dinlendirdikten sonra tekrar karıştırılarak kullanıma hazırdır.
 
 
UYARILAR
 
PENFİX özel harç, hazır haldedir. Ayrıca ilave malzemeye gerek yoktur. 
PENFİX sıva işlemleri bittikten 8-10 saat sonra, birkaç kez sulanması sıvanın daha ömürlü olmasını sağlayacaktır.
PENFİX harç kalın tabaka halinde kullanılacaksa,en az iki kat uygulama yapılmalıdır.
Uygulanacak ortamın sıcaklığı +5 derecenin üzerinde olmalıdır. Donma tehlikesi olması durumunda kesinlikle uygulamadan kaçınınız.
PENFİX çimento içerikli olması nedeniyle cilt ile temas etmesini engelleyiniz. Eğer göze temas ederse bol su ile yıkayınız. Daha sonra doktora başvurunuz.
PENFİX hazır sıva stoklarınızı 6 sıradan fazla üst üste koymayınız.
 
Hazır harcın raf ömrü rutubetsiz kuru ortamlarda 6 aydır. 
 
 
AMBALAJ 
 
25 KG ‘lık torbalarda beyaz olarak satılmaktadır.
 
TS 7847 ye uygundur.
 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU