yandex

Yeraltı Su Deposu

Yeraltı Su Deposu

Santaş yeraltı tankları 3 ton polietilen yatay tip, 5 ton polietilen yatay tip ve istenilen litrelerde özel imalat şekilde CTP polyester fiber tanklardır.

Hangi yeraltı tankları güvenlidir?

Yeraltı tankları, güneşin zararlı ışınlarından ve sert hava koşullarından güvenli ve emniyetlidir. Aşırı ısı veya kuvvetli rüzgar nedeniyle bozulma veya hasar riski yoktur.

Bir yeraltı tankında su ne kadar dayanır?

Güneş ışınlarını da içerisine almayan depolarımızda çok uzun sürelerde sularınızı saklayabilirsiniz. Ancak içme suyunun lezzeti için düzenli sirkülasyonu elbette sizin için daha güvenli olacaktır.

Su deponuzun içerisindeki suyu ne kadar süre saklayabilirsiniz?

Suyunuzu güvenle saklayabilmek için sızdırmaz olduğunuzdan emin ve içerisine pislik kaçmayacak kapağı olan bir su deposu tercih etmelisiniz. Su deposundan su içebilmeniz için lütfen içilebilir su belgesini satın aldığınız yere sorduktan ve emin olduktan sonra içiniz. Kapalı olan ve içerisine güneş ışınlarının girmediği su depolarından 6 aya kadar bekletilmiş suyu içebilirsiniz. Ancak sirkülasyonu olan suyun tadı size her zaman daha lezzetli gelecektir. İmkanınız oldukça 6 ayda bir deponuzu klor ile temizleyiniz. İçmeyeceğiniz kullanım suyu depolarının ya da sulama suyu depolarının içerisindeki suyu süresizce saklayabilir, ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.

Yeraltı su depolarının avantajları nelerdir?

Yerden Tasarruf: Su tankınızı yerin altına kurarak, çimler, park alanı, açık mutfaklar ve diğerleri gibi diğer amaçlar için daha fazla metrekareye sahip olursunuz. 

Yalıtım: Yeraltı tankındaki su aşırı hava koşullarından etkilenmez. Yeraltı tankları hem kış hem de yaz aylarında serin sıcaklıkları korur. 

Güvenlik: Yeraltı tankları, vandallardan ve sert hava koşullarından güvenli ve emniyetlidir. Aşırı ısı veya kuvvetli rüzgar nedeniyle bozulma veya hasar riski yoktur.

Yeraltı depoları donar mı?

Yeraltında depoların içindeki su daha yalıtımlıdır. Yeraltı su tankları yılın en sıcak aylarında bile nispeten soğuk su sağlama avantajına sahiptir.

Yeraltı Su Depolarının İhtiyaçları

Yeraltı su depoları suyun yukarıya doğru basılabilmesi için bir hidrofora ihtiyaç duyar. Hidrofor seçimi hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyup bilgi alabilirsiniz.

Yeraltı Su Deposunun Maliyeti

Bir çukur kazmanın ek maliyeti ve yeraltına dayanıklı olabilmesi maliyeti yerüstü tanklarına göre biraz daha maliyetli olabilir. Fakat ömür fiyat ve performans değerlendirmesi iyi yapıldığında bu tanklar daha avantajlı hale gelmektedir. 

Yeraltı Su Deposu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Kirleticiler; kesinlikle önlemeniz gereken bir şeydir. Bu nedenle yeraltı su deponuz, kirleticilerin depoya girmesini önleyecek şekilde yapılmalıdır. İyi izole edilmiş yalıtımlı bir tank yabancı maddeleri önleyecektir.

Boyut; Bir yeraltı su deposu seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktör de tankın boyutudur. Ayrıca tankın montajı yapıldıktan sonra boyutundan dolayı taşımanızın veya değiştirmenizin sizin için sorun teşkil edeceğini de unutmamalısınız. Ama unutmayınız ki Santaş fiber su tankları yerinize özel ölçülerde ya da istenilen tonajlarda imal edilebilmektedir. 

Kalite; Almak istediğiniz yeraltı su deposunun tasarımına dikkat edin. Tasarım ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. İçilebilir su sağlamak için bir tank istiyorsanız, bu amaç için tasarlanmış olanı seçin. Her su tankı içme suyu depolamaya uygun değildir. Bu nedenle lütfen Santaş su depoları satış yetkilisine tankın ne amaçla kullanılacağını (bahçe sulama amaçlı, kullanım suyu, yangın deposu, içme suyu, foseptik, mazot ya da kimyasal) belirtin.

Yeraltı Su Tankları Su Kaynağına Erişim Olmadığında da Kullanılabilir Mi?

Yeraltı suyu depoları belediye su kaynağına erişimin olmadığı kırsal alanlarda ya da acil bir durumda yangın söndürme amacıyla itfaiye bu su tanklarına bağlanır. 

Yeraltı Su Deposu fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU