yandex

Yalıtım Keçesi

Yalıtım Keçesi
ISI YALITIM KEÇESİ
 
Yapılarda ve tesisatlarda ısı kayıp ve kazançlarının sınırlandırılması için yapılan isleme "ısı yalıtımı" denir. Teknik olarak, ısı yalıtımı, farklı sıcaklıktaki iki ortam arasında ısı geçişini azaltmak için uygulanır. Isı yalıtımı yaparak binanın ömrünü uzatmak, kullanıcıya sağlıklı, konforlu mekanlar sunabilmek ve bina kullanım aşamasında yakıt ve soğutma giderlerinde büyük kazanım sağlamak mümkündür.
 
İnsanların yaşam kalitesinden ve konforundan ödün vermeden, enerji tasarrufu sağlamak için alınabilecek üç önlem vardır. Bunlar, yüksek verimli cihazların kullanılması, otomasyon sistemleri ve ısı yalıtımıdır. Bu üç önlem arasında ilk sırayı ise ısı yalıtımı alır. Etkin bir ısı yalıtımının yapılmadığı binalarda, enerji tüketimi çok fazladır. Hesaplamalar, etkin bir ısı yalıtımı ile yapılarda ortalama % 50 enerji tasarruf edilebileceğini ortaya koyuyor. 
 
Isı yalıtım da en önemli özellik hiçbir aralık kalmayacak şekilde binanın dışarıdan ısı yalıtım malzemeleri ile donatılmasıdır ve sistemi uygulanırken, kirişler, kolonlar, pencere merkezleri, duvarlar, çıkma altları dahil olmak üzere bir bütün olarak düşünülerek uygulamaya geçilmelidir. Yapılarda en önemli ısı kaybı genellikle kiriş ve kolonlarda olmaktadır. 
 
Düzgün bir şekilde uygulanan yalıtım sistemleri ile bir yapıda korozyon problemini bir daha yaşanmayacağını, bina yaşının sabitleneceğini ve ısı yalıtımın ömrünün bina ömrüyle eşdeğer olacağını unutmamalıyız.
 
Enerji kayıplarınızı en aza indirmek, evinizin ve bütçenizin keyfini çıkarmak için ısı yalıtım keçesi ile tanışın. Isı yalıtım keçesi ile yazın serin, kışın sıcak konforu yaşayın. Isı yalıtım keçesi kolay uygulanabilirliliği , nem ve küflenmeye karşı duvar direncini artıran, bir kez uygulandıktan sonra bina hayatı boyunca görevini devam ettiren, binanızın ve bütçenizin daimi dostu ve destekleyicisidir. Isı yalıtım keçesi çevre dostu bir üründür, uygulamayı yapan ustaya ve kullanıcısına hiçbir kansorejen etkisi olmayan bir malzemedir. Geri dönüşüm özelliği sayesinde bina hayatını devam ettirdiği sürece ısı yalıtım keçesi üzerine düşen görevi yerine getirir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SES YALITIM KEÇESİ
 
Ses yalıtım keçesi, evinizin oda akustiğini ve işlevselliğini artırırken size daha konforlu, temiz bir ortam yaratarak yaşam alnınıza renk katar. Ev tasarımı ve mobilyalarınızın tamamlayıcısıdır. Diğer akustik malzemelerde zamanla çökme ve deformasyon yaşanırken, ses yalıtım keçesi ile darbe ve zararlara karşı daha uzun süre dayanım sağlar.
 
Uygun fiyatları ve kolay uygulanabilmesi ile ses yalıtım ısı nem dayanımı ve deprem direnci artırma özelliklerini de sağlamış olacaksınız. Zeminde kullanılması halinde tüm darbe seslerin emer,duvarlarda kullanılması halinde, %70  %90 a varan ses iletimini azaltır.
 
Polyester lifleri ile üretilmiş nonwoven keçeler yıllardır, otomotiv sektöründe akustik amaçlı kullanılmaktadır. Birçok elektronik cihazlar ve roket sanayinde de akustik izolasyon olarak nonwoven ürünlerden faydalanılmaktadır.
Odriyometri odaları, müzik kursları ses stüdyoları, disko, sinema, tiyatro, otel yatak odaları, konferans salonları, parke altı gibi ses izolasyonu yapılabilecek her yer için ses yalıtım keçesi tercih edebilirsiniz.
 
SU YALITIM KEÇESİ
 
Su yalıtım keçesi,tıbbi Alanlarda,yiyecek ambalaj ve depolarında , giyecek ve yataklarda ,otomotiv gibi geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.Bu kullanım yelpazesi de ,temizlik ,güvenlik ve müşteri memnuniyetinin en yüksek derecede olduğu alanlarda kullanıldığını göstermektedir.izoBOZZ içi boş polyester liflerinden üretilmektedir.
 
Polyester lifleri normal koşullar altında (20CO,%65 Bağıl nemde) %0.4 gibi oldukça düşük bir nem absorbsiyonuna sahiptir. %95 -%100 Bağıl nemde dahi içerdiği nem oranı %0.6 -%0.8 ‘i geçmez. Kristalin bölge oranının yüksekliği ve apolar yapısından dolayı nem çekme özelliği azdır.İçi boş kanallı , liflerle le yapılan spor kıyafetleri nemin vücüttan alınarak dış ortama verilmesi sureti ile insan vücüdunu kuru ve konforlu bir ortamda kalmasını sağlar.Polyester ham maddesi hidrofobik bir özellikte olup suyu bünyesinde asla barındırmaz ve hızlı bir kuruma sağlar .Birçok spor kıyafetlerinde nemin vücuttan atılması için polyesterli ürünler kullanılmaktadır.
 
Su yalıtım keçesi ile tüm yapılarınız güvenle ve dış etkenlere karşı izole edebilirsiniz
 
Karavan içi izolasyonlarında kullanabileceğiniz ısı yalıtım ve ses yalıtımında uygulamaları hakkında detaylı bilgi ve iletişim için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yalıtım Keçesi fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU