yandex

Polietilen Depo Kullanım Talimatları

Polietilen Depo Kullanım Talimatları

DEPO KULLANIM TALİMATLARI

Deponuzu terazili ve düz beton zemin üzerine yerleştiriniz. Tüm zemin kaynaklı problemler, hasarlar, kırık ve çatlaklar garanti kapsamı dışındadır.

Deponuzu yeraltına koymayınız. Toprak altında baskıya direk maruz bırakmayınız. Yeraltı sularının ve yağışların etkisiyle basınç ve baskı daha da artacağı için standart yerüstü için üretilen depolar yerine yeraltı için özel üretim depolarımız da bulunmaktadır. Bu şekilde satın alınan ve yeraltına gömülmek istenen depolarımız için ayrıca yeraltı tank gömme talimatımızı talep ediniz.

Basınç farkları oluşacağı için deponuzu toprak, kum gibi yumuşak zeminlerde kullanmayınız.

Deponuzun altında taş, demir ve cam parçacıkları gibi cisimler bulunmadığından emin olunuz.

Deponuzun alt tabanı ile zemin arasında herhangi bir takoz, kaldırım taşı, kauçuk bulundurmayınız.

Deponuzu demir ızgara, palet gibi boşluklu zeminlere koymayınız. Platforma konulacak depolarda, zeminin düz ve terazide olması için altına mutlaka baklava dilimli sac konulmalıdır.

Deponuzu dolu iken yerinden oynatmayınız ve taşımayınız.

Deponuzun boş iken de sık yerinin değiştirilmesi hasar görme riskini arttıracaktır.

Deponuza bağlanan su tesisatları haricinde basınç uygulamayınız.

Deponuza içerden ya da dışardan darbe uygulamayınız ve üzerine çıkmayınız.

Deponuz ile kullanılacak sabit tesisat arasında mutlaka esnek (fleksi) hortum kullanınız.

Deponuzun içini ve dışını en az 6 aylık periyotlar ile temizleyiniz. Contalarda yorulma olup olmadığını kontrol ediniz. Kırılma çatlamaya sebebiyet verebilecek faktörleri kontrol ediniz.

Deponuz, içerisine su bulundurulması amacı ile üretilmiş olup; farklı yoğunlukta bir madde (mazot, asit, adblue vb.) konulacaksa ilgili yoğunluğuna göre özel üretilen depolar için Santaş satış yetkilisinden bilgi alınız.

Deponuzu araç üzerinde taşımayınız. Araç üzerinde taşınan standart depolar garanti kapsamı dışındadır. İlgili tonaja göre özel olarak kalınlaştırılarak üretilen, araç üzerinde taşınacak depolar için Santaş satış yetkilisinden bilgi alınız.

Deponuzun içerisine 40 °C yi aşan sıcaklıkta su koymayınız.

Deponuzun çıkışı ters dişlidir. Kullanım öncesi gevşek bırakılan çıkışı sıktığınızdan emin olduktan sonra doldurunuz.

Depo tesisat ve bağlantı parçalarının sorumluluğu müşteriye aittir. Tesisat hataları garanti kapsamı dışındadır. Tesisat bağlantılarınızı ve depo montajını uzman personellere yaptırınız.

Depo üzerinde takılan çıkış, ilgili tonaja ve kalınlığa göre standart büyüklükte açılmıştır. Depo çıkışının büyütülmesi su debisini arttıracağından dolayı değiştirilmemelidir. Depo üzerinde herhangi bir yere açılacak ilave çıkışlar deponuzun mukavemetini azaltır. Depo giriş / çıkış bağlantılarını büyütmek veya ilave açmak deponuzun ömrünü kısaltacağı için, deponuzun garanti kapsamı dışına alınmasına neden olur.

Depoların boşaltım sırasında, basınç veya vakum için yeterli havalandırma sağlandığını; dolum sırasında ise fazla basınç oluşmadığını ve deponuzun şişmediğini kontrol ediniz. Aksi bir durum varsa deponun dolum veya boşaltımını durdurunuz. Deponuzun içine hava basıncı (bar-atü) uygulamayınız. Depo içerisine konulan dalgıç pompa veya çıkış bağlantısına takılan hidrofor arızaları sonucu tankın aşırı şişmesi ya da büzülme/ burkulmaları gibi sonuçlar deponuzun garanti kapsamı dışındadır.

Deponuza dışardan gelen kasti müdahaleler (silahla kurşun sıkma, bıçak darbesi vb.) sonucu meydana gelen hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

Sel, yangın, deprem, heyelan gibi doğal afetlerden ve haşerat kaynaklı hasarlar sonucu oluşan deformasyonlar garanti kapsamı dışındadır.

Depo mülkiyetinin 3.şahışlara devri halinde (deponun satılması, hediye edilmesi vb. durumlarında) orijinal alıcının garantisinde olan ürün garanti dışı kalacaktır.

Santaş, teslimatı esnasında çekilen fotoğraf ile depoyu eksiksiz, kusursuz, sorunsuz ve sağlam şekilde teslimini ispatlar. Nakliye sırasında ya da sonrasında oluşacak zarar ve ziyanlar müşteri sorumluluğundadır.

İş bu kullanım talimatlarında yer alan maddelerin tamamı; sözleşme hükmünde olup 2 yıl sınırlı garanti kapsamındadır. Uyulması zorunlu talimatlar ile geçerli sayılan garanti şartları ayrıca satın alma esnasında (özet mahiyetinde olan) depo sipariş formu düzenlenirken sözlü ve yazılı olarak beyan edilmiş ve imza altına alınmıştır. Müşteri; bu koşulları okuduğunu, anladığını, deponun eksiksiz, sorunsuz, kusursuz ve sağlam şekilde (kendisine veya vekaleten gönderdiği kişiye) teslim edildiğini ve talimatlara uyacağını beyan, kabul ve taahhüt eder

Polietilen Depo Kullanım Talimatları fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU