yandex

FPO Membran

FPO Membran

TPO kelimesi İngilizceden gelmekte olup “thermo plastic olefines” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. FPO kelimesi ise aynı anlama gelen ve almanca kökenli olup “flexible polyolefine” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Kısacası TPO ve FPO aynı ürünler olup aralarında kimyasal veya mekanik bir fark yoktur.

TPO/FPO ürünün kimyasal bileşiminde polietilen, polipropilen ve poliüretan maddeleri bulunmaktadır.

TPO/FPO hammaddesinden üretilmiş geomembran sentetik örtüler PVC içermediği gibi plastifiyan katkılarda içermez. Bu avantajla zamanla sertleşme – gevşekleşme oluşmaz, elastikiyet kaybı veya mikro çatlak oluşumu gözlenmez. Bunun yanı sıra çevreye ekolojik açıdan zararlı kimyasallar salınmaz. İşte bu sebeplerden ötürü TPO/FPO hammaddesinden üretilmiş geomembran sentetik örtüler kolaylıkla geri dönüşebilir ve bu sayede çevre dostudur.

Sürekli su temasında olan çatılar için ideal bir çözüm olan TPO/FPO geomembran sentetik örtü sorunsuz ve uzun ömürlüdür.

TPO geomembran sentetik örtü ile ilgili daha detaylı bilgi için linke tıklayınız

FPO Membran fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0850 532 72 15 bizi arayabilirsiniz ya da bu formu doldurmanız durumunda biz sizi arayabiliriz
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU